Join the Scouts. Live Adventure.

 

 

يتشرف فريق الكشافة بقبول أعضاء جدد في الفريق من الصفوف السابع والثامن والتاسع، فعلي من يرغب في الاشتراك التوجه إلى قسم التربية البدنية وتسجيل اسمه مع الأستاذ/ احمد أمين مشرف فريق الكشافة. حيث ستكون اجتماعات فريق الكشافة يومي الأحد والثلاثاء بعد اليوم الدراسي من الساعة الواحدة ظهرًا إلى الساعة الثالثة عصرًا من كل أسبوع.

The Scouts Team is pleased to accept new members from Grades 7, 8 & 9. New applicants may visit the PE Room and register with Me Ahmed Amin, Scouts Team Leader. Sessions are held on Sunday and Tuesday from 01:00 pm to 03:00 pm following the school day.

وقد بدأ أول اجتماع للفريق مع الأعضاء الجدد يوم الثلاثاء الموافق 27/10/2015 م.

 

 

 

ملاحظة : عودة الطلاب تكون مع أولياء أمورهم في الموعد المحدد أعلاه

The scouts’ team held their first meeting on Tuesday 27/10/2015.

 

Note: Students should be picked up by their parents on these days

 

Al-Rowad International Schools