Allfaisal University Online Orientation

تعتزم جامعة الأمير سلطان القيام بحملة تعريفيه (عن بعد) عبر برنامج (جوجل ميت) لطلاب المرحلة الثانوية في مدارس الرواد العالمية أيام الاثنين – الاربعاء 29/3 – 31/3/20211 م وذلك لتعريفهم على كيفية اختيار تخصصاتهم الجامعية وتعريف الطلاب بما تقدمه الجامعة من برامج علمية متميزة ومنح دراسية للمتميزين بالإضافة إلى شروط ومواعيد التسجيل للعام الدراسي القادم 2021/2022.

 فعلى الراغبين في المشاركة التسجيل على الرابط التالي:

On Monday-Wednesday, 29-31/3/2021, Alfaisal University will be presenting online orientation seminars (via Google Meet) for Grade 11 and 12 students of both sections. The meeting covers how to decide on your study path at Alfaisal, the variety of majors offered by the University, scholarships for outstanding students and admission calendar for the academic year 2021/2021.

To join the seminar, fill in the form below

Al-Rowad International Schools