Fun Days – النادي الترفيهي

This recreational fun event is a full day afterschool activity starting Wednesday, 7/2/2018. Participants stay at school until 5:30 pm on Wednesdays and Thursdays featuring football, role-play, computer, action games, homework support and lunch. At the end of the 12-week program, the students will enjoy a local camping trip.

You can join us for just one day a week for SAR 525 or the full semester for only SAR 840. The fee is inclusive of VAT.

You can apply by filling in this online form: https://goo.gl/Wgz7Ca

برنامج ترفيهي للقسم الابتدائي والمتوسط يبدأ من يوم 21 جماد الاول 1439 الموافق 7 فبراير 2018 يقام يومان في الأسبوع ويشمل: كرة القدم – تمثيل – فقرة ترفيهية – حاسب آلي – ألعاب حركية – حل الواجبات – وجبة غداء. يبدأ البرنامج الساعة 1:30 ظهرًا حتى 5:30 مساءً يومي الأربعاء والخميس من كل أسبوع، وفي نهاية العام يستمتع المشاركون برحلة ترفيهية إلى الاستراحة.

رسوم الاشتراك (شاملة الضريبة):

  • 525 ريال يوم كامل كل أسبوع (12 يوم في الفصل الدراسي كاملاً)
  • 840 ريال يومان كل أسبوع (24 يوم في الفصل الدراسي كاملاً)
    للاستفسار يرجى التواصل على الرقم: 0557212779 واتس اب فقط

يمكنكم التسجيل عبر الرابط التالي: https://goo.gl/Wgz7Ca

 

Al-Rowad International Schools